domzgarazem

Dlaczego warto wybrać bramę garażową segmentową

Bramy garażowe segmentowe są obecnie najpopularniejszym sposobem na zamykanie garażu i ochronę jego wnętrza. Stają się bardziej nowoczesne i funkcjonalne, a przy tym coraz bardziej estetyczne. Jedną z wiodących na świecie firm, w obszarze produkcji bram segmentowych, jest Kronway i to właśnie ich produkty można kupić za pośrednictwem sklepu internetowego Knall. Produkty Kronway są najwyższej jakości, co potwierdzają liczne certyfikaty oraz 10 lat gwarancji udzielanej przy zakupie. Jednak ich jakość i wytrzymałość najbardziej potwierdza praktyka użytkowania – bramy garażowe tej właśnie marki sprawdzają się w takich miejscach na świecie, które zagrożone są katastrofami naturalnymi np. huraganami.

Zalety segmentowej bramy garażowej

Przy projektowaniu domu liczą się przede wszystkim jego funkcjonalność i estetyka. Dotyczy to nie tylko pomieszczeń mieszkalnych, ale również przestrzeni przeznaczonej na garaż. Tym samym brama garażowa staje się bardzo istotnym elementem wyglądu elewacji budynku, ale także elementem, który musi skutecznie chronić wnętrze domu przed włamaniem czy chłodem – jest kolejnym wejściem prowadzącym do środka.

Do największych zalet bram segmentowych należą: oszczędność miejsca, ekonomiczność, bezpieczeństwo oraz wygoda. Oszczędność miejsca odnosi się do samej konstrukcji bramy. Drzwi czyli inaczej płaszcz bramy otwiera się i zamyka pionowo do góry. W ten sposób nie potrzebujemy miejsca z przodu budynku na to, aby otworzyć drzwi garażowe. To z kolei oznacza, że podjazd nie musi być długi, może też wcale go nie być. Będzie to miało duże znaczenie np. przy zabudowie szeregowej, przy której często do garażu wjeżdża się prosto z prowadzącej do domu uliczki. Oszczędność miejsca odnosi się także do szerokości wjazdu; nie zmniejsza się ona po montażu bramy garażowej ponieważ osadza się ją na ścianie wewnętrznej.

Zaletą bramy garażowej jest też jej ekonomiczność w kontekście użytkowania budynku mieszkalnego. Segmenty, z których jest zbudowana są uszczelnione na całym obwodzie i dzięki temu odporne na przewiewanie na wszystkich krawędziach. Dokładne uszczelnienie chroni budynek przed utratą ciepła oraz izoluje go przed hałasem z zewnątrz.

imagebramygarazowe

Bezpieczeństwo użytkowania związane jest z projektem konstrukcji. Dotyczy to łączenia paneli, obudowania sprężyn oraz zawiasów. Pancerz bramy podnosi się automatycznie jeśli natrafi na przeszkodę, a gdyby nastąpiło pęknięcie jego skrzydła to brama nie opadnie ponieważ linka przy sprężynach naciągowych jest dodatkowo zabezpieczona. Segmenty bramy garażowej łączą specjalne elastyczne łączniki, dzięki którym cały jej pancerz jest odporny na zniszczenia i próby włamania.

Wygoda odnosi się przede wszystkim do automatycznego sterowania, nie trzeba wysiadać z samochodu żeby wjechać do garażu czy z niego wyjechać. W przypadku awarii zasilania bramę garażową otwiera się ręcznie.

1 thought on “Dlaczego warto wybrać bramę garażową segmentową

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *