kobieta przy bramie garażowej

Brama garażowa segmentowa czyli wygoda i bezpieczeństwo

Branża budowlana zmienia się jak każda. Zmiany wynikają głównie z rozwoju techniki, który sprawia, że rozwiązania projektowe i budowlane stają się coraz bezpieczniejsze i wygodniejsze dla użytkowników. Dotyczy to także bram garażowych. Tradycyjnie otwierane bramy (uchylne i rozwierne) są zastępowane przez bramy segmentowe, które są nie tylko funkcjonalne, ale także gustownie komponują się z całością budynku. O ich funkcjonalności świadczy przede wszystkim to, że aż 80% osób budujących lub remontujących domy decyduje się właśnie na bramy segmentowe.

Bramy segmentowe mają wiele zalet, zaczynając od wygody użytkowania, a kończąc na bezpieczeństwie. Wygoda wiąże się ze sposobem ich montażu i obsługi. Montowane są do wewnętrznej części ściany frontu garażu, a płaszcz prowadzony jest pionowo. Tym samym konstrukcja nie jest widoczna z zewnątrz co wpływa na estetykę budynku. Ponadto prowadzenie pionowe sprawia, że podjazd przed domem nie musi być długi lub nawet może nie być go wcale jeśli np. dom jest w zabudowie szeregowej umiejscowionej blisko chodnika lub ulicy. Dodatkowo otwieranie/zamykanie bramy jest bezproblemowe z uwagi na sterowanie elektryczne. To komfortowe rozwiązanie szczególnie jeśli pomyślimy o  ulewnym deszczu lub zaspach śniegu.  Oczywiście bramę możemy również otworzyć ręcznie w chwili np. awarii prądu.

Brama do garażu
Brama garażowa

Nowoczesność bramy segmentowej przekłada się także na bezpieczeństwo jej użytkowania. Konstrukcja została tak zaprojektowana, aby wyeliminować niebezpieczeństwa związane np. z przytrzaśnięciami – łączenie paneli, zawiasy, obudowane sprężyny. Ponadto opadający pancerz automatycznie się podniesie jeśli natrafi na przeszkodę, a linka przy sprężynach naciągowych jest dodatkowo zabezpieczona, po to żeby przy ewentualnym pęknięciu skrzydła brama nie opadła samoczynnie.

Brama garażowa

Brama segmentowa to także energooszczędność (segmenty są uszczelnione na całym obwodzie, wszystkie krawędzie są tym samym odporne na przewiewanie) oraz lepsze zabezpieczenie przed włamaniem – prowadnice są zazwyczaj skuteczniej ryglowane niż przy bramach uchylnych.

Knall – bramy segmentowe

Sklep internetowy Knall oferuje bramy segmentowe firmy KRONWAY. To marka, której produkty sprawdziły się na całym świecie, w tym w miejscach narażonych na działanie gwałtownych zjawisk atmosferycznych np. huraganów. Jakość bram segmentowych gwarantowana jest także przez certyfikaty i 10 lat gwarancji.

Brama garażowa marki KRONway
Brama Garażowa KRONway

Jeśli w planach mamy montaż bramy segmentowej to musimy pamiętać, że następuje on w całkowicie wykończonym pomieszczeniu garażowym tj. po otynkowaniu, pomalowaniu oraz wyrównaniu powierzchni podłogi. Powód – jest to niezbędne do przeprowadzenia prawidłowych pomiarów. Montaż bramy segmentowej to jeden z ostatnich etapów prowadzących do użytkowania garażu.

3 thoughts on “Brama garażowa segmentowa czyli wygoda i bezpieczeństwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *