nowoczesna brama garazowa

Segmentowe bramy garażowe

Brama garażowa jest ważnym elementem wyglądu elewacji budynku. Nie może zakłócać jego estetyki. Powinna być też funkcjonalna i bezpieczna w użytkowaniu. W branży budowlanej zachodziło wiele zmian; wraz z rozwojem techniki rozwiązania w niej stosowane stawały się coraz wygodniejsze i bezpieczniejsze dla użytkowników. Podnosił się też poziom estetyki. Jeden z elementów tych zmian dotyczył właśnie bram garażowych.

Obecnie bramy garażowe segmentowe należą do najczęściej wykorzystywanych w projektach domów  – wybierane są przez ponad 80% kupujących. Na ich popularność składają się zalety, które można pogrupować na:

  • Wygodę użytkowania. Sterowanie poprzez pilota pozwala automatycznie otwierać i zamykać płaszcz bramy. Nie trzeba „wyskakiwać” z samochodu kiedy pada czy wieje. W przypadku np. awarii zasilania można ją obsługiwać ręcznie.
  • Oszczędność miejsca. Segmentowe bramy garażowe zostały tak zaprojektowane, aby ich drzwi otwierały się pionowo do góry. W ten sposób nie wystają one przed lico garażu. Montażu dokonuje się do ściany wewnętrznej, co oznacza że nie zmniejsza się szerokość wjazdu. Montaż do ściany wewnętrznej pozwala też zmienić kształt nadproża na np. łukowaty. Co najważniejsze jednak podjazd może być krótki lub nawet może nie być go wcale. Mogą na nim stanąć rośliny ozdobne lub inne dekoracje.
  • Ekonomiczność. Sposób konstrukcji bram segmentowych pozwala ograniczać utratę ciepła. Są one zbudowane z segmentów uszczelnionych na całym obwodzie przez co na wszystkich krawędziach są odporne na przewiewanie. Dzięki temu chronią budynek przed utratą ciepła – to istotne w szczególnie w garażach ogrzewanych i nowoczesnych budynkach energooszczędnych. Uszczelnianie przekłada się też na izolację akustyczną.
  • Bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo bram segmentowych przede wszystkim dotyczy dwóch ważnych aspektów. Pierwszy wiąże się z rozwiązaniami konstrukcyjnymi w zakresie łączenia paneli, zawiasów i obudowania sprężyn. Konstrukcja jest tak zaplanowana, aby nie pojawiły się zagrożenia związane z przytrzaśnięciami. Ponadto opadający pancerz bramy automatycznie się podniesie jeśli natrafi na przeszkodę, a linka przy sprężynach naciągowych jest dodatkowo zabezpieczona (przy ewentualnym pęknięciu skrzydła brama nie opadnie samoczynnie). Drugi dotyczy tego, że segmenty bramy połączone są elastycznymi łącznikami, dzięki czemu pancerz jest bardzo odporny na zniszczenia, a tym samym włamania.

Montażu segmentowej bramy garażowej dokonuje się w pomieszczeniu całkowicie wykończonym: otynkowanym i pomalowanym, z wykończoną i równą podłogą.

Bramy segmentowe KRONWAY

Sklep internetowy Knall oferuje bramy segmentowe firmy KRONWAY, jednej z wiodących w tej dziedzinie na całym świecie. Produkty tej marki sprawdzają się w miejscach najbardziej zagrożonych warunkami atmosferycznymi m.in. huraganami. Jakość bram potwierdzona jest wieloma certyfikatami oraz 10 latami gwarancji. Szczegółowe informacje na temat oferty bram garażowych znajdziesz tutaj https://www.knall.com.pl/c181,Bramy-Garazowe

1 thought on “Segmentowe bramy garażowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *